Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

Obrazek

 

 


V úterý 26. června proběhne na letišti v Líních 2. ročník Setkání dětských světů s Plzeňským krajem tentokrát v oblacích. Letošní celodenní setkání (od 10:00 do 18:00 hodin) zdravých a hendikepovaných dětí z dětských domovů, rehabilitačních ústavů a léčeben chce opět dokázat, že hendikepy ve skutečnosti vlastně neexistují. I ten, kdo není stoprocentně zdravý, může dělat stejné věci jako ostatní – třeba si vyzkoušet adrenalinové sporty a volnočasové aktivity.

„Jeden se dobře učí, druhý rychle běhá. Stejně tak někomu příroda nadělila víc zdraví než jinému. Ale v zásadě jsme všichni stejní se stejnými přáními a touhami. Proto jsem rád, že Plzeňský kraj připravil opět Setkání dětských světů, při kterém se rozdíly mezi zdravými a hendikepovanými stírají. Nadšené pozitivní ohlasy z loňského ročníku akce v Techmanii jsou toho pro mě jasným důkazem, “ říká hejtman Milan Chovanec.

Na letišti Líně na Vás čeká po celý den spousta zábavy, hudby, ale hlavně létání a pohled na svět z výšky. Aeroklub Plzeň Bory připravil pro všechny děti vyhlídkové lety a tandemové seskoky padákem. Ten, kdo zůstává raději nohama na pevné zemi, může sledovat kousky leteckého akrobata nebo hromadný seskok parašutistů. S atraktivními ukázkami přijdou i členové letecké záchranky. Na své si přijdou také milovníci historie – k nebi se vznese letoun Boening 75 N1 Stearman, který byl vyroben v roce 1933 a používal se k základnímu leteckému výcviku nejen v armádě a námořnictvu Spojených států.

Doprovodný zábavný program profesionálních bavičů a hudebníků doplní také děti se svým pečlivě připraveným vystoupením. Z cirkusových rehabilitačních ateliérů dorazí klauni a návštěvníci uvidí i práci s „handicap“ psy nebo se svezou na rehabilitačním koni.

Věřte, že děti přijímají všechno, co k nim přichází se samozřejmostí a bez předsudků. Proto jsou na rozdíl od většiny z nás schopné bez problémů přijmout i kamarády s hendikepem. Při zábavě se pomyslné hranice mezi dětskými světy propojují automaticky.

Vstup zdarma. Na letiště Líně je zjištěna kyvadlová doprava ze zastávky autobusu č. 26 Lhota.

V příloze najdete podrobný program celé akce. 

 Přílohy: 

 

Aktualizováno dne 21.06.2012 - 13:02

 

 

 

II. Horácký závod boxerů

 

Obrazek

sraz BB se nekoná  - prý nejsou lidi :-) 

sraz byl odložen na podzim - a co se nestalo - nebude !!! že by už nebyl zájem?

Obrazek
 

  

Pozvánka na Psí tábor v Chorvatsku 24. května až 7.června 2008

Klub kynolog.cz chystá již 5. ročník Psího tábora v Chorvatsku. Program bude zahrnovat výcvik vodní záchrany ale i další zábavné aktivity - základy agility, dogtrekingu a také základy výcviku poslušnosti. Součástí akce je také kondiční (zdravotní) plavání pro psy, výborné pro zlepšení problémů s pohybovým ústrojím (např.: dysplazie kyčelního kloubu) stejně jako problémů s oběhovou soustavou (srdce, cévy a podobně) .

 

Obrazek

 

********************

Pozvánka na výcvik na moři v Chorvatsku 5.9. - 12.9.2009    

ostro3.jpg patnáctý výcvikový tábor u moře, který bude letos na neokoukaném a příjemném místě s bungalovy místo chatek a blízko pláže, v kempu Oštro u Kraljevice, přibližně 15 km od Rijeky.

Bude cvičit vodní záchranařina zábavným způsobem. Kdo nechce nemusí samozřejmě cvičit, může si užívat slunce, moře a přírodu.

1. Místo:

 

Kraljevica: Staré přímořské městečko, jižně od Rijeky – cca 15 km. Dominují mu dvě středověké tvrze, které zde zůstaly jako dědictví po chorvatských knížecích rodinách Zrinských a Frankopanů. Zde se ukryl maďarský král Bela IV. v roce 1242 před nájezdy Mongolů. Kraljevica byl známý válečný přístav a nejstarší loděnice na Jadranu. Na jednom z poloostrůvků Oštro bylo postaveno i jedno z prvních veřejných koupališť v přímoří. Na škodu přírodním krásám a zdravému podnebí byly v blízké Rijece vybudovány průmyslové závody, na pohled viditelné, včetně rafinérie nafty INA. Poblíž Kraljevice je vybudován most na ostrov Krk, který umožňuje celou řadu zajímavých výletů na tento ostrov. Přímo v Kraljevici nejsou rekreační zařízení, neboť loděnice je přímo ve městě a obří jeřáby a lodě lemují horizont. Rekreační kapacity jsou umístěny mimo město - v menším letovisku Oštro na poloostrově stejného jména jižně od Kraljevice (jednodušší ubytovací objekty, pláž oblázková) a v zátoce Grabrova 3 km od Kraljevice je pod vjezdem na Krcký most velký hotel Uvala Scott a jedoduché bungalovy (pláž částečně oblázky, částečně uměle doplněna.

ostro1.jpg Apartmány Oštro:

4 lůžkové 1 patrové chaty, mezi stromy v borovém háji, 100 m pod nimi je betonová i písčitá pláž s ohrazeným koupalištěm pro děti. Chata má v přízemí kompletně vybavenou kuchyni s jídelním koutem, sprchu a WC. V 1 patře jsou 2 oddělené ložnice po 2 postelích. Vstup do patra je venkovním schodištěm. Vybavení chat je opotřebované a odpovídá stáří 25 let. V areálu je obchod, dvě kavárny, snack-bar a další letní občerstvení pro navazující kemp. Možnost potápění (pořádají se zde i kurzy) a jachtingu.

2. Organizace:
- každý účastník bude mít svoji cestovní smlouvu (potvrzenou přihlášku) s cestovní kanceláří, vybírat budeme pouze za výcvik a případně za postroje či fendry
- maximum na tento týden je 2 x 7 psů včetně psů trenérů, tak aby se dostalo na všechny,

 

3. Termín a výcvik

je stanoven na 5.9. až 12.9. Cvičí se podle Klubového zkušebního řádu, možná s důrazem na cviky stejné s IRO, někteří členové budou chtít dělat na konci září zkoušky. Klubový zkušební řád najdete ZDE. Cvičí se dopoledne i odpoledne od neděle do pátku, v úterý je volný den.

4. Ceny a podmínky

ostro2.jpgCena celého apartmánu na týden je 8.200,- Kč, nezahrnuje poplatek za psa 1200,- na týden a místní taxu 6 kn za osobu a den.

Strava - je možnost si objednat ve 2 km vzdáleném hotelu polopenzi za 2.820,- , snídaně i večeře formou švédských stolů, bude kolonka v objednávce.

Poplatek za výcvik za každého psa je 2.200,-, členové klubu 1.500,-.

 

Fotky a další informace o kempu najdete na stránkách
 

5. Přihlášení

 pavel@bradac.czTato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ,  tel:721 647 970

***********
 
Zkoušky IRO RH W budou 26. a 27.září    

Pro všechny, kdo pilně cvičili mám dobrou zprávu: pokud budete chtít, můžete se zúčastnit zkoušek IRO RH-W stupně A či B, které spolupořádáme s Kynologickou záchrannou jednotkou Brno

 

Zkoušky budou o víkendu 26. a 27. září v Hartvíkovicích. Poplatek je 500,- Kč za jednoho psa a je nutno složit nejpozději do 17. září.  

 

Funkci rozhodčího zkoušek laskavě převzal Pavel Šabacký.  

 

Počet psů je omezen, přihlaste se co nejdříve nejlépe emailem na pavel@bradac.czTato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny či formulářem na našich stránkách.

 

Bonus: Kdo bude chtít, bude možnost před zkouškami se nechat neoficiálně přezkoušet z poslušnosti, ať nemáte na zkouškách takovou trému a případně můžete také jěště něco dopilovat. Termínu sdělim hned jak jej dohodneme. 

*******************

Podzimní Chorvatsko -  ZMĚNY  výcvikový tábor u moře.    
 
1. změna místa: kemp Marin v Seline (Starigrad) -nevýhodou je málo stínu:
- možnosti využití pláže přímo u kempu, krásné, pozvolné a oblázkové - proti pláži v Barbarize se psi nebudou bát o tlapky a budou do vody zase běhat a ne se ploužit; pes by měl sledovat aportek a ne kam šlape
- odpadne také přejíždění s lodí, přejíždění auty 
- kemp a část okolí budeme mít sami pro sebe
- plnou penzi dostaneme za 2.450,- Kč
- v kempu je k dispozici další člun podobný jako náš, k zapůjčení zdarma 5 surfů
- v okolí jsou krásná  místa na výlety,vodopády Krka asi 80 km

2. změna organizace:
- každý účastník bude mít svoji cestovní smlouvu (potvrzenou přihlášku) s CK, vybírat budeme pouze za výcvik a případně za postroje či fendry
- kdo nebude mít uhrazenou korunovou část ceny 35 dní před akcí a potvrzenou přihlášku od CK, nejede
- pokud nenasbíráme nejméně 10 chatek na jednotlivé týdny, kemp se neotevře a tedy se tento týden nebude akce konat
- další organizační změny na místě, podle toho kdo pojede
- maximum na jeden týden je 3 x 7 psů včetně psů trenérů
- z pravidel nebudeme dělat žádné výjimky

3. termíny
- protože je v kempu pouze 15 chatek pro 4 - 5 osob (z toho dvě "půlené", tedy pro 2 x 2), uděláme dva nebo tři týdny v termínech od 5.9., 12.9. a případně19.9., aby se případně dostalo na všechny (počasí je obvykle v září ve třetím týdnu lepší než ve druhém nebo alespoň není rozdíl, na http://www.wunderground.com najdete historii a můžete se podívat, při 24°C se lépe cvičí než při 31°C)

4. ceny a podmínky
Chatky mají 3 místnosti oddělené závěsy (viz foto), přední místnost má kuchyňku s varnou konvicí, vařičem a dalším kuchyňským vybavením a u některých chatek i postel. V dalších místnostech jsou 2 postele. Dvě z chatek jsou rozdělené napolovic a tedy je lze mít napůl, nemají kuchyňku, jen v každé půlce dvě postele, ale prý je všechno slyšet i v druhé půlce. Před každou chatkou je terasa, kovová konstrukce se zastíněním a kovový zahradní nábytek (židle a stůl). Toalety jsou hned vedle chatek, čisté a celkem pěkné.

Ceny :
- chatka při obsazení 3 a méně osobami 4200,- Kč za týden (tedy 7 dní), placeno předem a 112 EUR na místě jako poplatek za pobyt, taxy a podobně, stejná cena pro všechny tři zářijové týdny. Každá chatka má vlastní kuchyňku, ledničku a varnou konvici
- pes za pobyt 700,- Kč za 7 dní nebo ekvivalent v EUR
- pes za výcvik - člena klubu 1400,-, nečlen klubu 2500,- Kč, slevy za více psů nejsou
- plná penze - tedy bohaté snídaně s možností si vzít i na svačinu, obědy a večeře za 2450,- na týden, máme slíbeno kafe a čaj zdarma po celý den jak jsme zvyklí, začíná v sobotu večeří a končí v sobotu snídaní, v úterý bude pouze snídaně, zda bude grilování nevíme jistě, ale pokud bude tak přímo na pláži
- apartmány v okolí zatím odmítají ubytovat velké psy, takže se nepodařilo zatím žádný zajistit

Fotky kempu najdete na stránkách http://www.chatkychorvatsko.cz a dále moje jsou na http://brady66.rajce.idnes.cz/zadar/
 
http://www.boxereasy.estranky.cz/clanky/canisterapie